Kobiety muszą więcej!

Witamy Was, Drodzy nasi Czytelnicy, po wakacyjnej przerwie! Ostatnie tygodnie spędziliśmy bynajmniej nie na błogim lenistwie (no… może troszkę), ale na ciężkich treningach oraz na poszukiwaniu tematów i gromadzeniu spostrzeżeń, którymi będziemy się z Wami dzielić przez następne miesiące. Ponieważ nazbierało się tego naprawdę sporo, więc już teraz, bez zbędnych ozdobników, przechodzimy do jednego z owych tematów. A na pierwszy ogień bierzemy niewłaściwy dobór zasad, dzięki którym „wyglądamy dobrze”.

Jakiś czas temu Ewa pokazała mi wyłowiony w odmętach internetu ten oto obrazek:

Funny4

Wówczas był on jedynie zabawny. Dzisiaj, kiedy miałem okazję poprzyglądać się „wakacyjnym sylwetkom” spotkanych w ostatnim miesiącu ludzi, nie mam już najmniejszej ochoty do śmiechu. Wszystko bowiem wskazuje na to, iż wielu z nas (przede wszystkim dotyczy to kobiet) uznało, że samo nieobżeranie się wystarczy. Niestety, nie wystarczy.

Chodząc ulicami w czasie trwającego właśnie upalnego lata, mam nieodparte wrażenie, iż niemal wszystkie panie za absolutny szczyt dbałości o swoją sylwetkę uznały niskokaloryczną dietę. Nie jeść jak hipopotam – ot, i cały sekret! Oczywiście lepsze to, niż niepohamowana konsumpcja napędzająca galopującą falę otyłości. Jednak sama dieta to nie wszystko. Daleko nie wszystko.

Wielu dietetyków oraz trenerów personalnych ciągle powtarza, że w walce o piękne ciało aż (lub co najmniej) 70% sukcesu to właściwa dieta. Sam z każdym rokiem mam coraz silniejsze przekonanie, że tak jednak nie jest. Owszem, dieta JEST niezwykle ważnym elementem. Ale nawet najlepsza dieta nie nada ciału jędrności i nie ukształtuje go we właściwy sposób. Do tego potrzebna jest odpowiednio dobrana aktywność fizyczna, którą najprościej i najskuteczniej dostarczyć za pomocą treningu!

Fit163

Najzabawniejszym zaś paradoksem wyzierającym nie tylko z przytoczonego wyżej obrazka, ale i z widoków spotykanych każdego dnia na ulicach miast i miasteczek (a także na plażach i turystycznych deptakach), jest to, iż to właśnie kobiece ciała wymagają najwięcej pracy. Czemu tak? Otóż dzieje się tak z powodów czysto genetycznych. Mężczyznom łatwiej jest osiągnąć oczekiwane efekty, gdyż w sposób naturalny są do tego przystosowani; wyposażeni przez matkę naturę w odpowiednie mechanizmy, które sprzyjają przyrostowi tkanki mięśniowej, a jednocześnie już w punkcie wyjścia ograniczają ilość posiadanej tkanki tłuszczowej. Dla osiągnięcia proporcjonalnie podobnych efektów, kobieta musi włożyć w trening wyraźnie więcej pracy.

Zapominanie o tej zasadzie skutkuje naprawdę niewesołym widokiem.

Dlatego też oboje, Ewa i ja, apelujemy do wszystkich pań na całym świecie. Bez względu na wiek, status, pochodzenie i procentową zawartość tkanki tłuszczowej w Waszych organizmach… Zacznijcie Trening! Ćwiczcie, pracujcie nad sobą. Dla zdrowia, urody i lepszego samopoczucia. Nie ma skuteczniejszego serum młodości, niż aktywność fizyczna. Nie ma skuteczniejszego afrodyzjaku, niż trening! Żadna praca nie da Wam tyle korzyści i przyjemności, co praca nad sobą.

Ewa i Maciek

PS. Aby zaś nie wyjść na szowinistycznego krytyka, muszę dodać, że i panowie mają w tej materii spore zaległości. Na całe szczęście, co raduje nas niezmiernie, akurat w przypadku mężczyzn widać opisywaną w wynikach różnych badań poprawę. Faktycznie bowiem można już zaobserwować progres w dążeniu do nowej, lepszej sylwetki. Niestety jest to ciągle progres dość chaotyczny i nie zawsze przemyślany. O tym już jednak porozmawiamy sobie w jednym z kolejnych wpisów…

Advertisements

About zacznijtrening

Zacznij Trening! jest projektem mającym na celu promowanie zdrowego i pięknego życia opartego na właściwej aktywności fizycznej, diecie oraz jedności ciała i umysłu. Nasze marzenie to świat, w którym sport uprawiany jest powszechnie, w którym ludzie rezygnują całkowicie z wysoko przetworzonej żywności, i gdzie duchowość oraz psychika nie są jedynie określeniami rodem z New Age. Mądrze trenując ciało, udoskonalamy swoje wnętrze. Stajemy się piękni wewnątrz i na zewnątrz. Pora zerwać z mitem szwankujących na umyśle osiłków. Dzięki nam zrozumiecie, jak wielkiej inteligencji i hartu ducha wymaga doskonały rozwój fizyczny. Nie odkładajcie decyzji do jutra, już dziś zacznijcie trening!

Posted on August 8, 2014, in Inne, Motywacja i Trening duchowy, Ćwiczenia i Plany treningowe. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: